Aktualności

Małgorzata Kozakowska

Małgorzata Kozakowska
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48) 694662302
Urodzona 26.01.1966r. w Częstochowie.
Od 2002 roku  jest członkiem Oddziału Jurajskiego Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Od 2008 roku należy do elitarnego klubu „Związku Polskich Artystów Fotografików”. Laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in. złoty medal FIAP, złoty, srebrny i brązowy medal Fotoklubu RP; uczestniczka wielu plenerów fotograficznych i poplenerowych wystaw. Jej fotografie są publikowane w branżowych czasopismach, oprócz fotografowania zajmuje się również nagrywaniem krótkich form filmowych.

Jakub Ochnio

Jakub Ochnio
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: jakubochnio.pl
tel. mob.: (+48) 608 684 350
Urodzony 27.06.1990. Studia na wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ w Rzeszowie. Wieloktornie organizował i prowadził warsztaty fotograficzne reportażu, dokumentu i fotoedycji. Prezes Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE, prezes ds. Artystycznych Koła Fotografii Diafragma. Członek ZPAF od 2010 roku. Obecnie również członek Rady Artystycznej Okręgu Świętokrzyskiego i sekretarz Głównej Komisji Rewizyjnej ZPAF. W centrum jego zainteresowania leży człowiek w ujęciu dokumentalnym i reportażowym. Jego prace publikowane były na blisko 70 wystawach, za swoje fotogrfie otrzymał kilkadziesiąt nagród, głównie w ogólnokrajowych konkursach. Pasjonat sportów ekstremalnych. Ukończył kurs spadochronowy (Aeroklub Kielecki) oraz kurs wspinaczkowy. Przez kilkanaście miesięcy trenował boks tajski pod okiem Macieja Barana (Perfekcja Tarnów – Muay Thai Team). Jest płetwonurkiem LOK (II stopień) i PADI (OWD). Z sukcesami uprawiał strzelectwo dynamiczne (IV miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Służb Mundurowych). Zdobył Brązową Odznakę Ratownika Medycznego oraz ukończył kurs instruktorski europejskiej rady resuscytacji (BLS-AED).

Irena Galuszka

Irena Halina Gałuszka
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. mob.: (+48) 605 302 445
Urodzona 13 VI 1949 w Smolcu  k. Wrocławia, artysta fotografik,  założycielka Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Dzieciństwo aż do ukończenia szkoły średniej spędziła w Ostrowcu Świętokrzyskim. W 1967 rozpoczęła studia na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Matematyczno–Fizyczno–Chemicznym, na kierunku Fizyka. Tytuł magistra fizyki uzyskała w 1972. W latach 1972–88 pracowała w Rzeszowskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych na stanowisku kierownika Pracowni Betonów w Laboratorium Głównym. Następnie: 1989–91 w Rzeszowskim Towarzystwie Fotograficznym, jako kierownik Biura, 1990–91 w Wydawnictwie A –Z, Kierownik Działu Foto, Fotoreporter. Od 1992 – do dziś pełni funkcję Dyrektora Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. W 1994 była fotoreporterem w Polskiej Agencji Prasowej. Debiutowała w 1969, otrzymała nagrodę w pierwszym konkursie fotograficznym – „My Wrocławianie” zorganizowanym przez studentów. Od 1973 aktywnie uczestniczyła w działaniach artystycznych Rzeszowskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 1980–92 pełniła funkcję Prezesa RzTF. W tym czasie była głównym organizatorem wielu imprez o zasięgu ogólnopolskim m.in.: „Plener Łańcut – Medynia 1984”, warsztaty „Oświetlenie w fotografii” 1990, konkurs fotograficzny „Biennale Dziecko” (5 edycji w l. 1979-87).  W 1992 utworzyła Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa. W 1996 została przyjęta do grona Związku Polskich Artystów Fotografików w trybie szczególnym. Uczestniczyła w ponad 60 konkursach fotograficznych ogólnopolskich i międzynarodowych, ponad 100 wystawach zbiorowychm jest autorką 18 wystaw indywidualnych i laureatką ponad 30 nagród za twórczość fotograficzną.

Paweł Opaliński

Paweł Opaliński
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. mob.(+48) 608-350-784

Urodzony 23.02.1967 roku w Kielcach. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi – dyplom w pracowni projektowania grafiki wydawniczej. Doktorat w łódzkiej ASP. Autor projektów graficznych wielu publikacji – w tym kilkunastu layoutów prasowych; ilustrator i fotografik. Członek ZPAF od 2008 roku. Związany z fotografią obszar zainteresowań twórczych dzieli między cyfrowy collage i fotomontaż a klasyczną fotografię krajobrazową – w szczególności krajobraz górski. Od lat uprawia aktywnie turystykę wysokogórską, jest posiadaczem Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK w stopniu złotym. Twórczość projektową i fotograficzną dzieli z pracą dydaktyczną w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. W uczelniach artystycznych w Polsce prowadzi autorskie wykłady i prelekcje na temat projektowania prasy. Od 2011 roku jest wiceprezesem Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w Kielcach i członkiem Rady Artystycznej ZPAF w Warszawie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem