Aktualności

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ,,Życie jest piękne" trwa!
Kieleckie Centrum Kultury zaprasza wszystkich interesujących się fotografowaniem do wysyłania zdjęć. Piękno - to jest to, czego poszukujemy w Waszych zdjęciach. Może być to piękno zawarte w naturze, miejskiej przestrzeni, kulinariach, a nawet w modzie. Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2017 r.

PRZEDWIOŚNIE organizowane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach w tym roku będzie obchodzić 40-lecie istnienia. I jak co roku, również i jego jubileuszowa edycja zostanie oprawiona w kontekst świętującego miasta i jego mieszkańców w czasie kolejnego Święta Kielc. Będzie ją można kontemplować w „białą noc”, która dodatkowo wydłuży i uatrakcyjni jej ekspozycję, zwłaszcza dla uczestników spoza Kielc. Jubileuszowi będzie towarzyszyć promocja wydawnictwa z serii KAPITAŁ SZTUKI – zawierającego teksty krytyczne do indywidualnych wystaw artystów świętokrzyskich autorstwa Mariana Rumina – twórcy i wieloletniego kuratora PRZEDWIOŚNIA.

Andrzej Łada (Okręg Świętokrzyski ZPAF) został jednym z czterech laureatów nagrody głównej w konkursie "Łowiectwo w kadrze". Na konkurs zorganizowany przez "Brać Łowiecką" i firmę "Artemix" napłynęło niemal 1000 zgłoszeń.

Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a, Częstochowa. Współorganizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, ZPAF Okręg Śląski, Fotoklub RP Stow. Twórców Patronat honorowy: Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat: Prezydent Miasta Częstochowy. Termin nadsyłania prac do konkursu: 10 kwietnia 2017 roku.

Ruszyła XIII edycja Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017 - ogólnopolski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Organizator: Redakcja „Press”.
Termin przyjmowania prac: do 4 kwietnia 2017 roku.

Do 27 lutego 2017 roku zawodowi fotoreporterzy mogą zgłaszać prace do kolejnej edycji konkursu fotografii dokumentalnej BZ WBK Press Foto. Zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże przyjmowane są w sześciu kategoriach konkursowych: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport, Natura i Portrety. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody w wysokości ponad 120 tys. zł.
Konkurs adresowany jest do polskich zawodowych fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach, ale też dla freelancerów, których zdjęcia w ciągu ostatnich dwóch lat były publikowane przez minimum dwie redakcje.

Krajowy Salon Fotografii Artystycznej w Żarach to znany już w całym kraju konkurs fotograficzny, którego celem jest zaprezentowanie aktualnego dorobku polskiej fotografii artystycznej oraz konfrontacja osiągnięć twórców przedstawiających wszystkie tendencje i techniki fotograficzne. Wśród artystów zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej, która zostanie otwarta 10 grudnia br. o godz. 12.00 w Salonie Wystaw Artystycznych w Żarach są twórcy z Kielc: Wojciech Domagała, Waldemar Kwaśniewski, Michał Sieradzan oraz dwóch członków Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF Jakub Ochnio (Zgłobice) i Krzysztof Zając (Kielce). Miło nam poinformować, że w tym gronie znalazła się również Katarzyna Warańska - kandydatka do Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF. Katarzyna Warańska i Jakub Ochnio zostali finalistami konkursu a Krzysztof Zając za cykl prac "Nowy Świat" i pojedynczą fotografię pt "Płot" zdobył I Nagrodę oraz Srebrny Medal. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem