Aktualności

Konkurs CYBERFOTO ma na celu prezentację możliwości kreacji obrazu fotograficznego poprzez zastosowanie komputera i współczesnych technik obrazowania. W tegorocznej edycji CYBERFOTO 2015 wyróżnione zostały prace Małgorzaty Kozakowskiej i Jana Zycha.

W Galerii „Art-Foto” Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie 17 kwietnia 2015 roku odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy fotografii XVIII Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji Cyberfoto 2015. Na Konkurs nadesłano 295 prac 54 autorów.

- Kiedy technologia spotyka sztukę, wytwarzają się pewne przestrzenie, również przestrzenie fotografii, które do tej pory były dla twórców może mniej poznane, ale twórcy coraz chętniej sięgają właśnie po technologie – zauważa Sławomir Jodłowski, artysta-fotografik, członek ZPAF, juror. – Główną zaletą Cyberfoto jest jej różnorodność. Każda wystawa, każda edycja Cyberfoto jest zupełnie odmienna. Pewnie, że są tutaj również prace kontrowersyjne, ale myślę, że kontrowersje wpisane są właśnie w ideę Cyberfoto i tworzą siłę napędową tego typu fotografii.

Przyznano łącznie 3 nagrody oraz 3 wyróżnienia. Za najciekawszy uznano cykl prac „Kulturystki kultury” Pauliny Stasik z Kańczugi, studentki malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Drugie miejsce zajął Adam Markowski z Częstochowy za zestaw prac „Zagubione i znalezione”, „Obiekty”, „Nadeszło jutro”. Trzecią nagrodę otrzymała Magdaleny Samborska z Pabianic za tryptyk „Płeć domniemana”.
Wyróżniono cyberzdjęcia Natalii Zakrockiej z Warszawy za prace „O”, „N”, „A”, Małgorzatę Kozakowską z Częstochowy za cykl „Gra formy i czasu” oraz Jana Zycha z Krakowa za zestawy „Lot”, „Obiekt”, „Twierdza”, „Wieża Babel”. Wśród autorów zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej jest Krzysztof Zając z zestawem zdjęć "Czas" i pracą pt "Mesjasz". Małgorzata Kozakowska, Jan Zych i Krzysztof Zając są członkami Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF w Kielcach.


Wystawę w „Art-Foto” Regionalnego Ośrodka Kultury zwiedzać można do 30 czerwca. Organizatorem Konkursu jest ROK w Częstochowie przy współpracy Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców.

Nagrodzone prace i refleksje pokonkursowe na - CYBERFOTO 2015

źródło: Cyberfoto

opracował: Szarack

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem