Aktualności

Ruszyła XIII edycja Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017 - ogólnopolski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Organizator: Redakcja „Press”.
Termin przyjmowania prac: do 4 kwietnia 2017 roku.

15 lutego br. magazyn „Press” rozpoczął kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej - Grand Press Photo 2017.
Jury przewodniczy Stanley Greene z agencji NOOR.
W tym roku konkurs otwiera się też na młodych fotografów.
Stanley Greene należy do utytułowanych fotoreporterów, jest pięciokrotnym laureatem World Press Photo, laureatem nagrody W. Eugene’a Smitha i wielu innych. Urodził się w Nowym Jorku, lecz od 1986 roku mieszka w Paryżu. Od 1991 do 2007 roku był członkiem paryskiej Agence Vu, dla której dokumentował największe światowe wydarzenia. Od 2007 roku jest członkiem NOOR Agency. Oprócz niego w jury Grand Press Photo 2017 zasiądą zawodowi fotoreporterzy i fotoedytorzy.

W tegorocznej edycji konkursu zdjęcia można zgłaszać do 4 kwietnia. Konkurs jest przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową.
Oceniane będą zdjęcia wykonane między 1 kwietnia 2016 roku a 31 marca 2017 roku.
Po raz trzeci dla fotografów realizujących dłuższe projekty jest specjalna kategoria - Projekt dokumentalny, przy czym w tym roku autorami projektu może być też dwóch lub więcej fotografów.
Zamiast kategorii Kultura i człowiek pojawiła się kategoria Kultura i rozrywka, co daje szanse tym fotoreporterom, którzy np. dokumentują rozwijające się od kilku lat w naszym kraju eventy.
Organizowany jest też konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2016 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę Photo Book of the Year 2016.

Chcąc otworzyć się na młodych, początkujących fotografów, którzy nastawiają się na fotografię publikowaną w mediach, „Press” ustanowił w tym roku kategorię Portfolio. Przeznaczona jest dla uczniów szkół fotograficznych oraz wydziałów i kierunków ze specjalizacją fotografia, którzy w ramach tej nauki zajmują się fotografią dokumentalną i reporterską. Warunkiem uczestnictwa w konkursie Grand Press Photo 2017 jest aktualna nauka w takiej placówce. Jeden autor może zgłosić jedno portfolio składające się z maksymalnie 15 zdjęć. W kategorii Portfolio przyznana zostanie jedna, główna nagroda.

Prace do Grand Press Photo 2017 redakcja „Press” przyjmuje wyłącznie drogą elektroniczną.
Regulamin konkursu, opisy kategorii, porady dotyczące edycji i zgłaszania zdjęć oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie   GRAND PRESS PHOTO 2017 
Tam także są odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące uczestnictwa w konkursie.
Organizatorzy zapraszają do udziału.

źródło: PRESS

opracował: Szarack

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem