Aktualności

W dniu 7 kwietnia 2018 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF, którego podstawowym celem było wyłonienie nowego składu władz w okręgu.


Otwarcia zebrania dokonał Wiesław Turno, przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Przybyli na Nadzwyczajne Walne Zebranie jednogłośnie wybrali kol. Wiesława Turno na Przewodniczącego, który sprawnie je poprowadził.
Zebranie przebiegało w przyjaznej atmosferze zrozumienia: gremium jednogłośnie przyjęło porządek obrad, następnie sprawnie dokonało wyboru składu Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej oraz Komisji Wyborczej. Następnie Zebranie jednogłośnie przyjęło do Okręgu Świętokrzyskiego kol. Sławomira Zielińskiego, będącego dotychczas członkiem ZPAF w Okręgu Warszawskim.
Kluczowym punktem Zebrania był wybór władz w Okręgu.
W pierwszej kolejności zebrani na sali wybrali jawny sposób głosowania w wyborach.
Następnie, na funkcję Prezesa Okręgu padło tylko jedno zgłoszenie: kol. Artur Dziwirek, a ten wyraził zgodę na tę kandydaturę.

Zebrani na sali Członkowie NZW jednogłośnie wybrali kolegę Artura Dziwirka na Prezesa OŚ ZPAF w nadchodzącej kadencji 2018-2020.

Na kandydatów na pozostałych członków Zarządu zgłoszono czterech kolegów: Przemysława Kułagę, Piotra Bieńka, Jerzego Bednarskiego i Sławomira Zielińskiego - wszyscy wyrazili zgodę na kandydowanie.
Członkowie Zebrania wybrali ww. do Zarządu OŚ ZPAF.
W dalszej części nastąpił wybór Sądu Koleżeńskiego. Zaproponowano ZofięTurno, Cezarego Łutowicza, Piotra Kaletę i Jana Zycha. Zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie, a Zebranie wszystkich wybrało jednomyślnie.

Po sporządzeniu przez Komisję Wyborczą protokołu z Zebrania Przewodniczący NWZ pogratulował wybranemu Zarządowi, Sądowi Koleżeńskiemu, oraz uczestnikom wyborów, po czym ogłosił zamknięcie obrad Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne na którym będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat edukacji w prowadzonym przez Okręg Warszawski Studium Fotografii ZPAF w siedzibie ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa, w czwartek 17 sierpnia o godzinie 20:00.

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ,,Życie jest piękne" trwa!
Kieleckie Centrum Kultury zaprasza wszystkich interesujących się fotografowaniem do wysyłania zdjęć. Piękno - to jest to, czego poszukujemy w Waszych zdjęciach. Może być to piękno zawarte w naturze, miejskiej przestrzeni, kulinariach, a nawet w modzie. Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2017 r.

22 maja 2017 roku wieczorem, gdy książka ta wchodziła na drukarskie maszyny poraziła nas wiadomość, że zmarł Paweł Pierściński.
Artysta nie poznał dedykowanego mu wydawnictwa, nie wiedział, że powstaje.
Książkę miał otrzymać 25 maja 2017 roku, w dniu urodzin, w upominku od przyjaciół.

Poniżej wydawnictwo do pobrania w wersji cyfrowej ( .pdf )

Dnia 22 maja 2017 roku w Kielcach w wieku 79 lat zmarł Paweł Pierściński, twórca Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

Ostatnie pożegnanie zmarłego Pawła Pierścińskiego odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 13:00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Po uroczystościach kościelnych pogrzeb na Cmentarzu Nowym w Kielcach, ul. Spokojna.

Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu oraz kuratorzy wystawy Waldemar Kozub i Wiesław Turno mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy 5 maja 2017 r. o godz. 17:00  3 Międzynarodowa Wystawa Mała Forma Graficzna 13 x 18 “DIALOG WARSZTATU Z CYFRĄ” 2016 do Galerii Sztuki Współczesnej BWA przy Rynku 11 w Sandomierzu. Ekspozycja w dniach 05.05. – 28.05.2017 r.

Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Jan Jarosz oraz Jacek Szwic zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Michała Macha "4 miasta Street Photo" dnia 5 maja 2017 roku o godz. 17:00 w Małej Galerii Fotografii, Rynek 9, Przemyśl.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem