Wystawy

Mała Forma Graficzna 2014

Grafika artystyczna mocno się zaznacza na obszarze sztuk pięknych w najnowszych dziejach sztuki. Tradycje grafiki polskiej sięgają czasów Odrodzenia. Początek XX wieku dał grafice nowe możliwości za sprawą rozwoju mechanicznego reprodukowania odbitki. Kolejnym czasem świetności grafiki polskiej były lata międzywojenne, w których zyskała polot nowego języka wypowiedzi. Współcześnie także obserwujemy rozkwit tej dyscypliny sztuk plastycznych na całym świecie. W ostatnich dziesięcioleciach grafika wzbogaciła się o nowe techniki, które zaanektowali twórcy sztuki powielanej, a komputerowe opracowania umożliwiły im dokonywanie eksperymentów formalnych bez fizycznego wysiłku.

O dobrej kondycji grafiki polskiej świadczą wielkie międzynarodowe i ogólnopolskie konkursy oraz cykliczne wystawy realizowane w Polsce. Do wystaw graficznych małej formy chcemy dołączyć prezentację Mała Forma Graficzna 13x18 „Dialog warsztatu z cyfrą”. Projekt ten nie zakłada tematu dzieł, nie stawia także ograniczeń warsztatowych, zachęca natomiast do dialogu małej grafiki warsztatowej z grafiką cyfrową. Artysta musi spełnić tylko jeden warunek: pomieścić swoją wypowiedź w formacie 13x18 cm.

Projekt stworzył okazję do zaprezentowania przez twórców swoich artystycznych wizji w kontekście z innymi, ale pełni też ważną rolę edukacyjną. Jest także przyczynkiem do zorganizowania w Kielcach cyklicznej imprezy konkursowej o zasięgu międzynarodowym w formie biennale małej formy graficznej.

 

Wystawy:

  • Galeria „Atut” w Końskich - grudzień 2014 / styczeń2015
  • Galeria „Łaźnia” w Radomiu - luty/marzec 2015
  • Galeria „Winda” w Kielcach - czerwiec 2015
  • Galeria Sztuki „Zielona” BWA w Busku-Zdroju - lipiec 2015

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem