Wystawy

Oprócz corocznych wystaw poplenerowych Art-Eko, które niewątpliwie są wydarzeniem fotograficznym twórców zrzeszonych w Okręgu Świętokrzyskim Związku Polskich Artystów Fotografików w Kielcach, trwającym od 27 lat, prezentowane są także coroczne wystawy zwane "Dorocznymi".

Wystawy doroczne, trwające od początku istnienia Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF ( z przerwą w czasie stanu wojennego ) przybierały różne formy. Były to wystawy kwalifikowane lub otwarte. Wiele także zależało od możliwości ekspozycyjnych galerii wystawowych. Szczupłość miejsca w ostatniej naszej Galerii Fotografii na kieleckich Plantach, nie dawała możliwości pomieścić reprezentatywnej wystawy członków największego w regionie związku twórczego jakim jest nasz Okręg ZPAF. Kwalifikację prac na wystawy doroczne 2010-12 zajęła się Rada Artystyczna oraz Zarząd Okręgu ZPAF zmieniając jednocześnie nazwę wystawy na Doroczną RePrezentację OŚ ZPAF.

Ostatnia wystawa doroczna ZPAF ( wpisała się po raz pierwszy ) we wspólną wystawę kieleckich środowisk twórczych już w nowej siedzibie BWA, pod nazwą Kapitał Sztuki. Jednak nie wszyscy nasi członkowie mogli wziąć w niej udział, kwalifikacja fotografików odbyła się według klucza zadanego przez BWA w Kielcach, które było głównym organizatorem wystawy.

Obecna doroczna wystawa naszego Okręgu ZPAF, również wpisuje się w prezentację związków twórczych Kielc. Tym razem nie było ograniczeń i kwalifikacji, wszyscy członkowie OŚ ZPAF byli zaproszeni do uczestnictwa w wystawie. Do Dorocznej 2014 zgłosiło się 32 artystów fotografików, spośród 69 zrzeszonych w naszym Okręgu, prezentując swój wybór 4 prac z bieżącej twórczości, sygnalizując tym swoją obecność, aktywność twórczą i związkową w kieleckim Okręgu.

Prezentację Doroczną 2014 dedykujemy Wielkim Nieobecnym, zmarłym niedawno naszym okręgowym kolegom - Andrzejowi Pęczalskiemu i Karolowi Walaszczykowi In Memoriam.

Tekst: Waldemar Kozub

Foto: Sławomir Oszywa

Opracował: Krzysztof Zając

 

Wystawa czynna od 9 do 30 stycznia 2015 roku w BWA w Kielcach, ul. Kapitulna 2.     Godziny otwarcia Galerii : wtorek - niedziela godz. 11.00 - 18.00  poniedziałek - nieczynna.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem