Wystawy

Włodzimierz Płaneta zaprasza do Galerii Wieża Sztuki w Kielcach, Pl. Niepodległości 1a,  na otwarcie wystawy Dzień Kobiet. Wernisaż  7 marca (sobota) 2015 roku,  godz. 17:00.

Tym razem zobaczymy premierową serię kobiecych aktów. Stonowane ciepło sepii, oszczędność gestów i emocji skutecznie pobudza wyobraźnię widza. Autor ukrywa cielesność swojej muzy koncentruje się na emocjach jakie towarzyszą realizacji tak intymnej sesji. Powściągliwie delektuje się światłem i wewnętrzną tajemnicą, którą pozostawia napoczętą, ale nie odkrytą...
ZAPRASZAMY !

 

 

Włodzimierz Płaneta

Fotografią zajmuje się zawodowo od 1986 r. Od ponad 20 lat popularyzator sztuki fotografii. Stale współpracuje jako fotograf niezależny z krakowską prasą. Ulubione tematy: krajobraz, portret charakterystyczny, akt i Kraków. Brał udział w ok. 120 wystawach, otrzymał ponad 50 nagród i wyróżnień. Od 1993 roku przez 15 lat w Krakowskim Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki prowadził autorskie Warsztaty Fotograficzne oraz Stałą Galerię Fotografii "Warsztaty Fotograficzne". Wraz z uczestnikami warsztatów zorganizował ponad 100 wystaw w kraju i za granicą. Prowadził zajęcia fotograficzne w wielu ośrodkach m.in. w MCK w Częstochowie, Gołczy, we wszystkich edycjach Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Natura i Krajobraz" w Krynicy, Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu a ostatnio na Uniwersytecie Prawa i Ekonomii w Dnietropietrowsku na Ukrainie. Organizował zajęcia fotograficzne z utalentowaną młodzieżą w krakowskim gimnazjum oo. Pijarów w ramach projektu "Multimedialna szkoła" i w ośrodku dla dzieci niedosłyszących, w liceum w Trzebini, prowadził szkolenia w ramach projektu aktywizacji zawodowej i likwidacji bezrobocia krakowskiego ośrodka MOPS. Prowadził w 2013 r. kursy fotografii cyfrowej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates.  Obecnie zajęcia "Warsztaty Fotograficzne w Krakowie" odbywają się w centrum miasta, w pracowni przy ul. Wiślisko 12 i Księgarni BONA przy ul. Kanoniczej. Komisarz i organizator 49 Otwartych Plenerów Fotograficznych we wsi Mostki i Pacanowie, organizator corocznych plenerów w Pradze , Budapeszcie, Kijowie i Wenecji, kierownik trzynastu wypraw fotograficznych do północnej Skandynawii, na archipelag Lofotów, na Wyspy Owcze, Islandię a ostatnio do Szanghaju, Nowego Jorku i Waszyngtonu. Współtworzy działającą w Krakowie fotograficzną grupę twórczą CZAS-B. Redaktor założyciel i właściciel ukazującego się w latach 2001 - 2003 roku Biuletynu Informacyjnego "Warsztaty Fotograficzne". Przewodniczący jury ogólnopolskich konkursów fotograficznych: "Kliszożercy" 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 i w 2012 r. - Akademia Ekonomiczna - Kraków , "Nagrobki i krzyże cmentarne" - 2003 - Muzeum Historii Fotografii i Muzeum Archidiecezjalne - Kraków, Małopolskie Prezentacje Młodej Fotografii "Muzyka, muzyka" - 2006, "Taka moja Polska" - 2008 - Staromiejskie Centrum Kultury - Kraków, "Talent 2008 i 2009"- Wadowice, "Portret naukowca" - 2008, 2009, 2010 - Urząd Marszałkowski - Kraków, "Kieleckie inaczej" - Kielce 2009, Ogólnopolski Konkurs Fotografii "Wszystkie Dzieci Świata" - Pacanów 2011. Od 1998 r. prowadzi w Krakowie Studio Fotografii Użytkowej "F-Z".

źródło: Włodzimierz Płaneta

opracował: Krzysztof Zając

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem