Wystawy

Dom Środowisk Twórczych Pałacyk Tomasza Zielińskiego w Kielcach, ul. Zamkowa 5 zaprasza dnia 17 marca 2017 roku o godz. 18:00 na wystawę fotografii Andrzeja Dąbrowskiego "Twarze świata jazzu". Autor będzie obecny na wystawie.

Andrzej Dąbrowski jest bardziej znany jako perkusista, piosenkarz, wokalista jazzowy, dziennikarz, kierowca rajdowy. Jego fascynacja fotografią zaczęła się już w latach 50 w Krakowskim Towarzystwie Fotograficznym. W międzyczasie miał cztery własne wystawy fotografii w Katowicach, Zakopanem, Warszawie, a także prezentował swoje prace na wystawach w Londynie, Bombaju, Zagrzebiu.
Bogate życie muzyczne, koncerty i wspólne grania ze sławami polskiego i światowego jazzu dawały także możliwość wykorzystania aparatu fotograficznego i uchwycenia ciekawego momentu, lub twarzy grających muzyków. Tak powstawały te fotografie. To tylko część jego wszystkich prac związanych z muzyką. Podczas jego wielu muzycznych podróży po całym świecie nie rozstawał się z aparatem fotograficznym.
Ma jeszcze wiele ciekawych zdjęć nie związanych z muzyką. Niestety, z powodu czynnego uprawiania kilku zawodów, brak czasu nie pozwala na kolejne prace nad negatywami sprzed lat. Czekają na swoją kolej...

materiał nadesłał: Pałacyk Zielińskiego w Kielcach

opracował: Szarack

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem