Wystawy

Dyrektor Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa oraz Autorzy mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystaw w Galerii Debiuty: "Spotkałam nimfy" - Magdalena Skotnicka oraz "Spójrz na świat moimi oczami" - Grzegorz Wryk, w dniu 3 maja 2017 roku o godz. 16:00 w lokalu Galerii Fotografii, ul. 3 Maja 9, Rzeszów.

Magdalena Skotnicka „Spotkałam Nimfy”
Nazywam się Magda. Urodziłam się 25 marca 1999 roku i obecnie kończę 2 klasę liceum. Pierwszy raz zainteresowałam się fotografią, kiedy dostałam od rodziców używany aparat. Był jeszcze na klisze. Pamiętam jak będąc na wakacjach w Tatrach mama tłumaczyła mi jak robić zdjęcia, ale ja udawałam ze wszystko doskonale wiem.
Największą inspiracją była dla mnie siostra. Doskonale pamiętam dzień w którym dostała duże odbitki swoich zdjęć, które wysyłała później na konkurs. Od tego dnia zaczęła się moja przygoda z fotografią.
Bardzo dużo eksperymentowałam, i eksperymentuję dalej. Najbardziej w tym wszystkim fascynują mnie ludzkie twarze i woda, która po części definiuje mój charakter. Dlatego te motywy tak często pojawiają się na moich zdjęciach.
Przez fotografię staram się wyrazić siebie. Czasem mam wrażenie, że niektóre sytuacje z życia podświadomie wpływają na nowe pomysły. Dążę do tego, aby definicją moich zdjęć była prawda.
OPIS PROJEKTU: Projekt ma na celu przeniesienie nas w świat, który zrodził się już wiele lat temu w wyobraźni naszych przodków. Chciałam aby każdy mógł spotkać na swojej drodze nimfy, tak jak spotkałam je ja. Przez ostatnie 3 lata pracowałam nad zdjęciami skupiającymi się w takiej scenerii i tematyce. Ostatecznie, inspiracją do stworzenia projektu stały się legendy słowiańskie. Ich opisy za każdym razem zabierały mnie do tego magicznego świata, do którego dziś ja zapraszam Ciebie.

Grzegorz Wryk „Spójrz na świat moimi oczami”
Urodzony w 1998, zamieszkały w Jastkowicach pod Stalową Wolą.
Pasjonat sztuki we wszelakiej formie: film, teatr i przede wszystkim muzyka. Wszędzie gdzie gości zabiera ze sobą aparat, dzięki któremu może pokazać innym jak on widzi świat. Te odbitki na papierze są w pewien sposób odbiciem jego wnętrza i zaproszeniem do bliższego poznania. 

materiały nadesłała: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

opracował: Szarack

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem